

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.4 mm |
| Length | 1 mm |
| Width | 500 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Resistance | 620 Ω |
| Power Rating | 63 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 350 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 500 µm |
| RoHS | Compliant |
| Working Voltage | 50 V |
| Military Standard | Not |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 4326
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00788
Ext.Price$0.00788
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00788 | $0.00788 |
| 10 | $0.00394 | $0.03940 |
| 50 | $0.00303 | $0.15150 |
| 100 | $0.00233 | $0.23300 |
| 500 | $0.00207 | $1.03500 |
| 1000 | $0.00184 | $1.84000 |
| 3000 | $0.00157 | $4.71000 |
| 5000 | $0.00136 | $6.80000 |
| 10000 | $0.00118 | $11.80000 |
| 30000 | $0.00108 | $32.40000 |
| 50000 | $0.00099 | $49.50000 |
